Domowe oparzenia

Kosmeceutyki, Zdrowie Możliwość komentowania Domowe oparzenia została wyłączona 22
Domowe oparzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zdarzają się na przykład w kuchni?co wtedy robić?
Wszystko zależy od rodzaju oparzenia, które dzielimy na stopnie i tak oparzenie pierwszego stopnia występuje wtedy, gdy pojawia się zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk, a skóra piecze. Gojenie się takiego oparzenia trwa zwykle około tygodnia.
Oparzenie drugiego stopnia występuje wtedy, gdy na skórze pojawia się pęcherz wypełniony żółtawym płynem a ból jest dosyć silny. Ten typ oparzenia zwykle goi się od 10 dni do trzech tygodni.
I trzeci stopień oparzenia polega na tym, że oparzeniu ulega skóra na całej swoje grubości: jest ona sucha, szara lub biała albo zwęglona; takie oparzenia zwykle nie bolą, gdyż uszkodzone zostały także zakończenia nerwowe.
Jeśli przydarzy się nam taki wypadek w domu to podstawową zasadą pierwszej pomocy jest schłodzenie miejsca oparzenia; najlepiej trzymać oparzone miejsce nawet pół godziny pod zimną bieżącą wodą, a następnie posmarować ranę preparatem zawierającym panthenol i zażyć tabletki przeciwbólowe, ale jeśli poparzone jest około 10 % ciała, albo mamy do czynienia z oparzeniem trzeciego stopnia konieczna jest szybka pomoc lekarska.

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

Prywatna klinika odwykowa i stomatologiczna Kraków, Warszawa - http://prywatna-klinika-odwykowa.eu/

Search

Back to Top

http://kredyt-bez-krd.eu