Domowe oparzenia

Kosmeceutyki, Zdrowie Możliwość komentowania Domowe oparzenia została wyłączona 26
Domowe oparzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zdarzają się na przykład w kuchni?co wtedy robić?
Wszystko zależy od rodzaju oparzenia, które dzielimy na stopnie i tak oparzenie pierwszego stopnia występuje wtedy, gdy pojawia się zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk, a skóra piecze. Gojenie się takiego oparzenia trwa zwykle około tygodnia.
Oparzenie drugiego stopnia występuje wtedy, gdy na skórze pojawia się pęcherz wypełniony żółtawym płynem a ból jest dosyć silny. Ten typ oparzenia zwykle goi się od 10 dni do trzech tygodni.
I trzeci stopień oparzenia polega na tym, że oparzeniu ulega skóra na całej swoje grubości: jest ona sucha, szara lub biała albo zwęglona; takie oparzenia zwykle nie bolą, gdyż uszkodzone zostały także zakończenia nerwowe.
Jeśli przydarzy się nam taki wypadek w domu to podstawową zasadą pierwszej pomocy jest schłodzenie miejsca oparzenia; najlepiej trzymać oparzone miejsce nawet pół godziny pod zimną bieżącą wodą, a następnie posmarować ranę preparatem zawierającym panthenol i zażyć tabletki przeciwbólowe, ale jeśli poparzone jest około 10 % ciała, albo mamy do czynienia z oparzeniem trzeciego stopnia konieczna jest szybka pomoc lekarska.

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

admin

Related Articles

Prywatna klinika odwykowa i stomatologiczna Kraków, Warszawa - http://prywatna-klinika-odwykowa.eu/

Search

Back to Top

Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Vetrex Radom okna, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, depilacja laserowa n25, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, armatura łazienkowa Dornbracht, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, gabloty korkowe Paraga Centrum