Krzywy zgryz

Kosmeceutyki, Medycyna Możliwość komentowania Krzywy zgryz została wyłączona 45
Krzywy zgryz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Aby poprawić wygląd krzywo rosnących w jamie ustnej zębów czasami pomoże aparat ortodontyczny, ale czasami potrzebny jest poważniejszy zabieg.
Krzywo rosnące zęby to nie jest tylko defekt kosmetyczny, ale czasami staje się poważnym problemem medycznym. Czasami zdarza się zgryz patologiczny, gdy zęby są bardzo ściśnięte i właśnie, dlatego ulegają wykrzywieniu. W takim wypadku szczęki stykają się nie w tych punktach, w których powinny (na przykład podczas jedzenia) w wyniku, czego następuje bardzo silny nacisk, który może prowadzić do zbyt wczesnej utraty uzębienia. W takim wypadku konieczny jest zabieg chirurgiczny. W bardzo skrajnych przypadkach wykonuje się tak zwaną osteotomię z dekortykacją, czyli przecięcie a następnie rozszerzenie kości szczęki, aby zęby miały więcej miejsca i nie musiały się wykrzywiać. Zwykle na kilka miesięcy przed zabiegiem zakłada się aparat ortodontyczny, żeby zęby się poprzesuwały, aby szczęki po zabiegu idealnie zachodziły na siebie.
Nowoczesna technika medyczna pozwala w szybkim czasie po takim zabiegu dojść do pełnej sprawności.

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

admin

Related Articles

Prywatna klinika odwykowa i stomatologiczna Kraków, Warszawa - http://prywatna-klinika-odwykowa.eu/

Search

Back to Top

geodeta Chełmża, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, Balistyka dla snajperów Ejsmont, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Vetrex Radom okna, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, Lampa wisząca Spinner LED, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych