Męski pęcherz

Potencja tabletki, Uroda Możliwość komentowania Męski pęcherz została wyłączona 23
Męski pęcherz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pęcherz to część naszego ciała, która ma dwa główne zadania do spełnienia: po pierwsze ma gromadzić mocz a po drugie ma go wydalić na zewnątrz za naszą wolą. Gdy jednak pęcherz zaatakowany jest przez nowotwór, obie te funkcje są zagrożone, dlatego należy dbać o ten narząd i gdy pojawią się jakieś pierwsze nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu, zgłosić się do lekarza. Jak podają statystyki w Polsce, co roku wykrywa się około 5 tysięcy przypadków raka pęcherza u mężczyzn. Większość zachorowań przypada na panów po 60. roku życia. Rozwojowi raka pęcherza sprzyja palenie papierosów oraz tak zwane czynniki środowiskowe, czyli na przykład praca w przemyśle farbiarskim , chemicznym, gumowym, transporcie czy przetwórstwie węgla.
Częste oddawanie moczu (zarówno w dzień jak i w nocy), towarzyszący tej czynności ból, parcie na pęcherz i krew w moczu powinny skłonić mężczyznę do wykonanie badań. Takie objawy niekoniecznie przesądzają o raku; mogą także występować w kamicy nerkowej, ale w żadnej z tych sytuacji nie wolno objawów lekceważyć?

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

admin

Related Articles

Prywatna klinika odwykowa i stomatologiczna Kraków, Warszawa - http://prywatna-klinika-odwykowa.eu/

Search

Back to Top

Szamba Betonowe Ropczyce, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, akcesoria do łazienki Apavisa, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, mezoterapia vivaderm, separator koalescencyjne z bypassem, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin