Sezonowa depresja

Decanabol, Uroda Możliwość komentowania Sezonowa depresja została wyłączona 27
Sezonowa depresja
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

ortodonta (2)Badania wykazują, że około 10 % populacji ludzkiej w Europie zmaga się, co roku z przygnębieniem, które nie ma swojego wytłumaczenia problemami dnia codziennego. Sezonowe zaburzenia afektywne, jak naukowo nazywa się ta dolegliwość, spowodowane są niedoborem światła słonecznego (a więc występują wtedy, gdy dzień jest krótki). W ciemności organizm ludzki wytwarza melatoninę, hormon, który gdy jest go za dużo powoduje apatię i ospałość, a wraz z nimi pojawia się także rozdrażnienie, brak koncentracji, chroniczne zmęczenie mięśni bóle. Z sezonową depresją trzeba walczyć! Bardzo skuteczna jest aktywność fizyczna (tylko trzeba zebrać odpowiednią ilość sił i chęci, aby wybrać się na codzienny spacer czy przejażdżkę rowerem).
Bardzo skuteczna w zwalczaniu tej dolegliwości jest tak zwana fototerapia, czyli poddawanie się naświetlaniu w specjalnych gabinetach do tego przeznaczonych.
Warto także docenić moc ziół stosowanych już przez nasze babcie: dziurawiec zwyczajny, na przykład, reguluje w organizmie poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia, co potwierdzone jest przez badania naukowe. Można go zażywać zarówno w postaci tabletek jak i robić sobie tradycyjny napar?
Odpowiednia dieta bogata w ryby morskie, gorzką czekoladę i brazylijskie orzechy także wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie?

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

admin

Related Articles

Prywatna klinika odwykowa i stomatologiczna Kraków, Warszawa - http://prywatna-klinika-odwykowa.eu/

Search

Back to Top

Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Primacon taśmy transportowe, Umywalka narożna Simas Arcade, Balistyka dla snajperów Ejsmont, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, wynajem igłofiltrów stalowych