Suche oczy

Anatomia palpacyjna, Zdrowie Możliwość komentowania Suche oczy została wyłączona 36
Suche oczy
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

ortodonta (2)Co trzecia osoba, która skończyła pięćdziesiąty rok życia skarży się na pieczenie oczy i zaczerwienienie białek, które są następstwem za małą ilością łez lub nieprawidłowym ich składem chemicznym? Zwłaszcza kobiety są podatne na takie dolegliwości a związane to jest z za małą ilością hormonów estrogenów, które mają wpływ na gruczoły łzowe. Po dziesięciu latach od ostatniej miesiączki na brak łez narzeka już 60 procent kobiet. Wtedy też nasilają się objawy takie jak uczucie ciała obcego pod powiekami lub piasku, pieczenie i swędzenia, bóle oka i zaburzenie ostrości widzenia, światłowstręt i uczucie zmęczenia oczu. Objawy te nasilają się bardziej, gdy kobieta zażywa na dodatek pewnego rodzaju leki np. betablokery stosowanie w nadciśnieniu tętniczym i chorobie niedokrwiennej serca?a także niesteroidowe leki przeciwbólowe i przeciwzapalne?
Przy niewielkich dolegliwościach z powodzeniem można stosować leki bez recepty np. tzw. sztuczne łzy, ale gdy to nie pomaga lepiej skonsultować dolegliwości z lekarzem okulistą. Lekarz zleci odpowiednie badania np. test, który oceni ilość wydzielanych łez, czy ile czasu łzy utrzymują się na powierzchni oka. W zależności od wyników testów lekarz zaordynuje odpowiednie leczenie..

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

Related Articles

Prywatna klinika odwykowa i stomatologiczna Kraków, Warszawa - http://prywatna-klinika-odwykowa.eu/

Search

Back to Top

radio taxi ketrzyn, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick