Suche oczy

Anatomia palpacyjna, Zdrowie Możliwość komentowania Suche oczy została wyłączona 36
Suche oczy
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

ortodonta (2)Co trzecia osoba, która skończyła pięćdziesiąty rok życia skarży się na pieczenie oczy i zaczerwienienie białek, które są następstwem za małą ilością łez lub nieprawidłowym ich składem chemicznym? Zwłaszcza kobiety są podatne na takie dolegliwości a związane to jest z za małą ilością hormonów estrogenów, które mają wpływ na gruczoły łzowe. Po dziesięciu latach od ostatniej miesiączki na brak łez narzeka już 60 procent kobiet. Wtedy też nasilają się objawy takie jak uczucie ciała obcego pod powiekami lub piasku, pieczenie i swędzenia, bóle oka i zaburzenie ostrości widzenia, światłowstręt i uczucie zmęczenia oczu. Objawy te nasilają się bardziej, gdy kobieta zażywa na dodatek pewnego rodzaju leki np. betablokery stosowanie w nadciśnieniu tętniczym i chorobie niedokrwiennej serca?a także niesteroidowe leki przeciwbólowe i przeciwzapalne?
Przy niewielkich dolegliwościach z powodzeniem można stosować leki bez recepty np. tzw. sztuczne łzy, ale gdy to nie pomaga lepiej skonsultować dolegliwości z lekarzem okulistą. Lekarz zleci odpowiednie badania np. test, który oceni ilość wydzielanych łez, czy ile czasu łzy utrzymują się na powierzchni oka. W zależności od wyników testów lekarz zaordynuje odpowiednie leczenie..

Inne wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Author

admin

Related Articles

Prywatna klinika odwykowa i stomatologiczna Kraków, Warszawa - http://prywatna-klinika-odwykowa.eu/

Search

Back to Top

Primacon taśmy transportowe, Primacon przenośniki rolkowe, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, radio taxi ketrzyn, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Primacon taśmy transportujące, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Amplituner AV Yamaha RX-A750, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00